ЦСКА-София аут от ЛЕ след ново поражение

"Червените" загубиха от Копенхаген, гол от засада, ударен треньор и отменено попадение белязаха мача

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Копенхаген и ЦСКА-София играят при 2:1 в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Н`Дойе откри резултата в 23-ата минута, но голът трябваше да бъде отменен поради засада. Резервата Евандро изравни в 58-ата минута, но в 64-ата минута Н`Дойе изведе своите напред с втория си гол в мача.Първата среща завърши 2:1 в полза на датчаните. В състава на червените се завърнаха изтърпелите наказания от по три срещи Николай Бодуров и Кристиян Малинов. Мястото на получилия червен картон в първия двубой Божидар Чорбаджийски е заето от Перейра.Първата по-сериозна ситуация пред вратата на домакините бе в 12-ата минута, когато Джеси финтира бранител в наказателното поле и върна към Тиаго, но шутът на портегалеца рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.След това положение Копенхаген взе инициативата и в 23-ата минута откри резултата. Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Н,Дойе сам срещу вратаря, а таранът без проблем вкара. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като голмайсторът на домакините бе в положение на засада.В 31-ата минута Черниаускас изпусна топката при центриране от корнер, но за негов късмет съдията отсъди фаул в полза на червените. Шест минути по-късно изключително опасен рейд на датски играч в наказателното поле на червените бе спрян хладнокръвно от Бодуров.До края на полувремето ЦСКА-София изравни играта и на свой ред достигна до два корнера. При единия от тях Бодуров стреля с глава, но след рикошет в тялото на бранител топката излезе в нов ъглов удар.В началото на втората част двата отбора си размениха по един удар. Първо Бойлесен стреля с глава в аут, а след това същото стори и Мауридес.В 56-ата минута Н`Дойе вкара за втори път, но този път попадението бе отменено поради спорна засада. Секунди по-късно контраатака на датчаните завърши с извеждащ пас към Н`Дойе, който напредна очи в очи с Черниаускас, но стражът на българския тим спаси с блестящ рефлекс.ЦСКА-София отговори подобаващо в 58-ата минута, когато Мауридес изведе Евандро сам срещу вратаря и нападателят изравни. Само шест минути по-късно обаче датчаните отново поведоха и пак с гол на Н`Дойе, който се разписа след центриране от корнер и удар с глава.В 67-ата минута ЦСКА-София имаше шанс да изравни при повече късмет, когато Вавро опита да изчисти шут на Тиаго, но за малко не си отбеляза автогол.