София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Етър (Велико Търново) победи Пирин (Благоевград) с 2:1

Гол на чужд терен вдъхва надежди на "орлетата" преди реванша в Благоевград

Етър (Велико Търново) победи гостуващия Пирин (Благоевград) с 2:1 в първия мач помежду им от плейофите за оставане в елита и за разпределение на местата от 11-а до 14-а позиция. Ерик Почански (26) и Самб Бадара (32) се разписаха за домакините, а Радослав Кирилов (72) вкара гола за „орлетата”. Гостите извършиха две принудителни смени в началото на двете полувремена заради контузии на Преслав Йорданов и Антон Костадинов.
Футболистите на Красимир Балъков бяха по-активни през първата част и заслужено се оттеглиха с два гола преднина на почивката. Още в 7-ата минута Почански шутира опасно към вратата и топката се отби напречната греда. Последва пропуск на Руменов, за да се стигне до 26-ата минута, в която след бърза атака на „болярите” Бадара изведе на чиста позиция Ерик Почански, който със силен удар преодоля Георгиев за 1:0, реализирайки третия си гол този сезон. Шест минути по-късно Димо Атанасов центрира отляво и оставеният непокрит Самб Бадара удвои аванса на домакините с десетото си попадение за сезона.
През втората част головите положения пред двете врати бяха по-редки, а тимът от Велико Търново се успокои от добрата преднина и бе наказан. В 72-ата минута Анти Рениа центрира отдясно, Боджадж продължи с глава и топката стигна до Радослав Кирилов, който с техничен удар намали на 2:1. Две минути след това Почански можеше да върне аванса от два гола на Етър, но Георги Георгиев спаси удара от близка дистанция. При ответната атака пък Христо Иванов отрази шут на Радослав Кирилов. Ди края на мача „виолетовите” се хвърлиха в атака да търсят трети гол, които да им даде по-голямо спокойствие преди реванша, но не успяха отново да огорчат вратаря Георги Георгиев.
Реваншът на стадион „Христо Ботев” в Благоевград е на 14 май (понеделник) от 20:30 часа.