Кристъл Палас победи Уотфорд с 2:1

„Орлите” надвиха „стършелите” с два гола в последните минути

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Кристъл Палас обърна у дома Уотфорд с 2:1 в среща от 17-ия междинен кръг и записа трета победа от началото на сезона в английската Висша лига.
„Стършелите” шокираха домакините с ранен гол на Дарил Янмаат (3) след асистенция на бразилеца Ричарлисон. „Орлите” от своя страна направиха всичко възможно да стигнат поне до равенството и не само го направиха, но записаха пълен обрат в заключителните минути. В 87-ата минута Том Клевърли от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон, а малко след това Бакари Сако (89) изравни. В добавеното време шотландецът Джеймс Маккартър (90+2) донесе трите точки за лондонския тим.
След успеха си Кристъл Палас се измъкна поне временно от зоната на изпадащите, след като заема 17-а позиция с 14 точки. Уотфорд записа седма загуба и е девети с 22 точки преди останалите срещи от кръга.