Ливърпул победи Манчестър Сити с 3:0

Мърсисайдци вече може да мислят за 1/4-финалите в Шампионската лига

пропускане

Ливърпул разби у дома Манчестър Сити с класиката 3:0 в първи четвъртфинал между тях от Шампионската лига и е с единия крак в следващия кръг. "Гражданите" не отправиха нито един точен удар за целия мач.
Голмайсторът на мърсисайдци Мохамед Салах ги изведе напред в резултата, след като в 12-ата минута при бърза атака се възползва от асистенция на Роберто Фирмино и преодоля Едерсон за 1:0. Осем минути по-късно домакините шокираха „гражданите” с втори гол, реализиран от Алекс Окслейд-Чембърлейн, който се разписа след пас на Джеймс Милнър.
Ситуацията за играчите на Хосеп Гуардиола се утежни още повече в 31-ата минута, когато Салах изведе с прекрасен прехвърлящ пас Садио Мане и сенегалският нападател бе точен за 3:0.
Малко след почивката в 53-ата минута звездата на домакините Мохамед Салах бе заменен принудително, като вместо него мачът доигра Джорджинийо Вайналдум. Очаквайте подробности!