20.8 C
23 C
26.1 C

Атлетико с рутинен успех в Примера дивисион

Атлетико (Мадрид)   победа с 2:0   Гранада. За разлика от двубоя срещу съгражданите от Реал за Купата преди няколко дни, този път „дюшекчиите“  не показаха същата свежест и желание. И това обаче стигна за трите точки срещу закъсалия Гранада.  С успеха Атлетико се изравни по точки с втория Барселона, но каталунците са с мач по-малко.

Двубоят можеше да започне доста изненадващо,, след като Ел Араби бе близо до гола още в 10-ата минута, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Домакините търпеливо чакаха своя миг и той дойде в 33-ата минута. Тогава Сисоко направи нарушение срещу Годин в пеналта и реферът посочи бялата точка. Манджукич вкара отсъдената дузпа и даде аванс на столичани.

След почивката мачът не предложи кой знае какво зрелище, макар че „дюшекчиите“ стигнаха до още един гол в 88-ата мин, с който си подпечатаха успеха. Разписа се Раул Гарсия, засичайки с глава центриране на Арда Туран.