20.8 C
23 C
26.1 C

Наполи измести Лацио от третото място

Наполи победи  Лацио за заветното трето място в Серия „А“. Наполи победиха  Лацио  с 1:0 на „Олимпико“ в Рим и по този начин събраха с 2 точки повече от тях, измествайки ги от третата позиция.

Неаполитанците поведоха още в 18-ата минута. Дрис Мертенс проби и подаде към Гонзало Игуаин, който с точно прицелен шут в ъгъла порази вратата на столичани.

Домакините реагираха бързо и можеха да изравнят в 31-ата минута. Тогава Пароло бе оставен непокрит в пеналта при изпълнението на един фаул, но ударът му с глава срещна гредата.

В края на полувремето Каванда също се отчете с пропуск от страхотна позиция.

След почивката Наполи прие играта в своето поле, но Игуаин можеше да реши всичко с втори гол при бързи атака на гостите. Аржентинецът имаше две положения в началото на втората част, но ги пропиля. Лацио пък отвърна с пропуск на Балде Кейта и Кандрева.

В крайна сметка Лацио не показа достатъчно креативност в завършващата фаза и логично записа поражение от прекия си противник за място в Шампионската лига.