14.8 C
17 C
16.8 C

19-годишна американка отстрани Винъс Уилямс в Мелбърн

Мадисън Кийс продължава в следващата фаза на Аустрелиан Оупън, след като на четвъртфинал отстрани Винъс Уилямс с резултат 6:3, 4:6, 6:4. С това, тя продължава великолепното си представяне в Мелбърн и след края на състезанието вече ще се изкачи до топ 20 в световната ранглиста.

Срещата започна равностойно, като Кийс първа стигна до пробив. Тя запази аванса си и след нов спечелен гейм на сервис на Винъс, взе първия сет с 6:3.

Вторият сет премина през много обрати. По-голямата от сестрите Уилямс поведе с два пробива, но Кийс успя да ги върне и да изравни резултата. Винъс обаче реализира трети пробив, след което спечели и подаването си, а с това и втория сет.

Решителният, трети сет, също беше оспорван. На два пъти Винъс Уилямс повеждаше с пробив, но Мадисън Кийс веднага й го връщаше. При резултат 5:4, Винъс сервираше за оставане в мача. Тя обаче се пропука и пробив на нула донесе победата на по-младата американка.

На полуфинал Мадисън Кийс ще срещне другата от сестрите Уилямс – Серина, която по-рано отстрани Доминика Цибулкова.