вторник, 24.09.24
10.8 C
София
16 C
Пловдив
14.1 C
Варна
Search Suggestions

      Ретропарад събра над 100 автомобила и 20 мотоциклета в Сливен

      Повече от сто автомобила и над двайсет мотоциклета се включиха в традиционния ретропарад в Сливен. Атракцията беше най-старият автомобил в България – 110-годишният „Де Дион – Бутон“, изложен непосредствено пред паметника на Хаджи Димитър на едноименния площад в центъра на града.

      По думите на организатора на събитието председателя на ретроклуба „Туида класик“ Валентин Дойчинов автомобилът е пълен оригинал и много ценен. Дойчинов допълни, че очаква броят на колите да надхвърли миналогодишния. Тогава е бил поставен е своеобразен рекорд в историята на парада.

      Колите бяха оценявани в категориите за автомобили от 30-те, 50-те и 70-те години, както и за реплики. Голямата награда на Община Сливен, която е за принос в реставрацията и ретроавтомобилната общност, получи най-старият оригинален автомобил в България – „Де Дион Бутон“ от 1906 г. Награди за второ и трето място от името на общината бяха връчени на „Ролс ройс Силвър Доун“ от 1954 г. и „Рено Алпин“ от 1969 г.

      Преди да бъдат изложени на централния площад „Хаджи Димитър“ колите преминаха в автошествие по улиците на града.

      Свои автомобили представиха колекционери от София, Сливен, Стара Загора, Бургас и др. Желанието на организаторите е парадът да се превърне в пролетен празник. Затова в него участваха и деца от сливенски училища с различни музикални изпълнения, мажоретни състави, състоя се и конкурс за рисунка на ретроавтомобили.

      Колекционерът Валентин Дойчинов, който се занимава с реставрация на ретро автомобили от около двайсет години, поддържа няколко уникални возила. Автомобилите са участвали във филмови продукции на Боливуд, руски и западни студии.

      - Реклама -
      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      ОСТАВИ КОМЕНТАР

      Моля, въведете коментар!
      Моля, въведете името си тук

      - Реклама -

      НАЙ-ЧЕТЕНИ СТАТИИ

      Зареждане...
      - Реклама -

      ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ