Search Suggestions
      No menu items!
      сряда, 04.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          17:28 ИЗНЕНАДА: Йотова забавя консултациите с партиите, срещите няма да са утре16:21 Първо в Евроком: Издирваният от „Петрохан“ 8 години живял в Мексико, сигнали за педофилия имало от години в службите14:04 Досиетата „Епстийн“: Стана ясно кои са „Принцесата“ и „правителствените служители“ от България13:35 Москва ОБЯВИ: Ето докога ще продължава войната10:59 Президентът Йотова провежда консултации с ПГ на БСП-ОЛ за служебен премиер (видео)10:49 Лозан Тодоров пред Евроком: Досиетата „Епщайн“ държат в подчинение елит с ужасяващи качества (видео)10:36 ДПС-Ново начало при Йотова: Служебният премиер трябва да е човек с административен опит (видео)10:21 „Свидетел на трагедията на родината му“: Подробности за атентата срещу сина на Кадафи (ПЪРВА СНИМКА)10:19 НА ЖИВО ОТ НС! Скандали в парламента: Депутатите се обиждаха на „бабаити“, мнозинството блокира изслушвания за тока

          Непалци осъществиха първото зимно изкачване на връх К2

          16 януари 2021 | 00:00 100

          Първото зимно изкачване на осемхилядния връх К2 вече е факт. Екип непалци успя да достигне най-високата му точка. Това се случи в 17 часа местно време.

          - Реклама -
            
            

          Няколко експедиции досега успяваха да достигнат височина над 7000 метра при атака на върха досега. К2 е вторият по височина връх на Земята – 8611 метра. Той се нарежда веднага след Еверест – 8848 метра.

          К2 от своя страна е единственият осемхилядник, към който няма технически лесен маршрут и е значително по-труден за изкачване от първенеца Еверест.

          Първото изкачване на върха е осъществено на 31 юли 1954 от италианската алпийска свръзка Лино Лачедели и Ачиле Компаньони.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Зорница Илиева: Дните на Зеленски като политическо лице са преброени

          "Украйна настоява за замразяване на конфликта, но Русия няма да го позволи по никакъв начин. Руската делегация, водена от шефа на военното им разузнаване, си отстиват позицията, която имаха и преди."

          Разкриха последните думи на Сейф ал Ислам преди атентата

          Подробностите за случилото се вътре в къщата засега остават неизвестни

          Веднага след Путин: Си звънна и на Тръмп

          Информацията е от китайските държавни медии
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions