15.8 C
21 C
17.7 C

Казахстан осъществи пълен обрат срещу Финландия

Казахстан надделя с 2:1 в гостуването си на Финландия и запази шансовете си за класиране на Евро 2024 следващата година. Двубоят бе изключително важен и за двата тима, тъй като те бяха с равен брой по 12 точки и съответно заемаха трето и четвърто място в подреждането на група H. Момчетата на Магомед Адиев успяха да осъществят пълен обрат с попадения на Бактийор Зайнутдинов (76’, 90’) в последните петнайсет минути на срещата, след като домакините поведоха с гол на Робърт Тейлър (28’).

Решителният удар футболистите на Казахстан нанесоха в последната минута на редовното време, когато отново след корнер кълбото отиде на главата отново на Зайнутдинов, който този път с глава реализира второто си попадение и осъществи пълния обрат за 1:2 и сложи точка на спора. Това превърна героя на вечерта и в голмайстор номер едно на своята страна за всички времена с 14 попадения.

С тази победа Казахстан се изкачи на третото място в класирането с 15 точки, а Финландия, която след добрия старт навлезе в много лоша серия и вече натрупа цели три поредни поражения, е на четвъртото място с три по-малко.