Search Suggestions
      сряда, 18.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          След удар от мълния: Изписаха от болницата 11-годишното дете

          11 септември 2023 | 00:00 250

          11-годишното момче, което беше поразено от мълния на стадион „Дунав“ в Русе, е изписано, съобщават от УМБАЛ „Медика Русе“, където детето беше настанено. Мълнията удари две деца по време на тренировка, едното почина. Инцидентът стана на 30 август.

          - Реклама -
            
            

          След извеждането му от клинична смърт лекарите от отделение по Анестезиология и интензивно лечение дни наред се бориха за оцеляването на детето и с всички последици и усложнения от травмата. За успешното му възстановяване роля оказаха и мултидисциплинарния екип на болницата, както и консултативната помощ на водещи детски специалисти от софийски клиники.

          Сега момчето е в добро общо състояние, напълно контактно, без трайни увреди и с надежда отново да започне да играе футбол и скоро да застане на чина редом до своите съученици.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          М. Брестничка: Важно е децата да подават сигнали, ако са обект на тормоз

          Всяко дете, което се чувства обект на тормоз, може да се обади на Националната телефонна линия 116 111, ако е онлайн - 123 124

          Обявиха неучебен ден в община Руен заради тежката зимна обстановка

          Електрозахранването в част от населените места е прекъснато, а екипи работят по отстраняване на авариите при продължаващо почистване на пътищата

          МВР и митниците иззеха 540 литра незаконно гориво в Ботевград

          Kонтролните органи са открили един метален съд и десет пластмасови туби
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions