15.8 C
21 C
17.7 C

ПСЖ завърши сезона в Лига 1 с лесен успех – Мбапе игра, но не Килиан

Пари Сен Жермен завърши сезона в Лига 1 с лесна победа с 2:0 над Метц. Парижани, които отдавна си гарантираха шампионската титла, завършиха със 76 точки. Метц пък отива на бараж за място в елита срещу победителя от двубоя Родез – Пари, след като завърши 16-и с 29 точки.

Луис Енрике очаквано не използва напускащият Килиан Мбапе, който дори не бе в групата, но за сметка на това, в игра за ПСЖ се появи неговият брат Етан. За френския шампион остана още един мач през този сезон – финалът за Купата на Франция срещу Лион на 25 май.

ПСЖ поведе срещу Метц след едва седем минути игра. Канг-ин Лий пусна към Карлос Солер, който шутира силно от дистанция към горния десен ъгъл и не остави абсолютно никакви шансове за реакция на вратаря Александър Укиджа – 0:1.

Само пет минути по-късно парижани реализираха второ попадение. Марко Асенсио намери Канг-ин Лий с успореден пас, а южнокореецът си нагласи топката и стреля към долния ляв ъгъл – 0:2. Голът бе преразгледан от ВАР за засада, но такава нямаше.

В 32-рата минута ПСЖ бе много близо до трети гол във вратата на Метц, след като Марко Асенсио получи перфектно подаване и насочи елегантно топката към левия ъгъл, но тя премина на сантиметри от рамката на вратата.

През второто полувреме Метц натисна и бе близо до почетен гол, но такъв така и не падна. В 48-ата минута Жан Жак Донле стреля покрай десния страничен стълб. В 61-вата Кейлор Навас спаси хубав удар на Жорж Микаутадзе, а четвърт час след това Ламин Камара стреля над вратата.