23.8 C
26 C
26.1 C

Отменен гол и куп пропуски решиха голямо дерби на Европейското

Нидерландия и Франция завършиха при 0:0 в голямото дерби от група D на Евро 2024 в първия мач без попадения на турнира това лято.

„Петлите“ играха без голямата си звезда Килиан Мбапе, който се възстановява след счупен нос.

„Лалетата“ можеха да открият резултата още в първата минута, но Майк Менян спаси удара на Жереми Фримпонг.

Франция отвърна с много коварен изстрел от дистанция на Антоан Гризман, спасен от вратаря на нидерландците.

Минути по-късно капитанът на Франция беше замесен в още две опасни ситуации, но при първата не успя да стреля, а при втората не уцели вратата.

Коди Гакпо можеше да даде аванс на Нидерландия в 17-ата минута, но Менян изби в корнер.

Десет минути по-късно Маркюс Тюрам се озова на чудесна позиция, но не уцели вратата.

В началото на втората част двата отбора заложиха на повече сигурност, а Депай и Рабио пропуснаха добри възможности за гол.

След час игра и Маркюс Тюрам пропиля добра възможност, шутирайки встрани от добра позиция. Малко след това и Орелиен Чуамени пропусна да вкара за „петлите“.

Франция продължи да напада и Гризман направи непростим пропуск на метри от вратата. Минута по-късно и Дембеле бе уцели вратата от добра позиция.

Нидерландия успя да вкара гол в 70-ата минута, след като Шави Симонс посрещна топката в наказателното поле и я прати във вратата.

Попадението обаче беше отменено заради засада на негов съотборник. Последва разглеждане на ситуацията с ВАР, но това не промени решението на рефера.

До края Франция имаше инициативата, но така и не успя да отбележи.

Нидерландия е начело в класирането с 4 точки, колкото има и Франция, но с по-лоша голова разлика. Австрия е на трето място с три, а Полша на дъното с нула.