18.8 C
21 C
20.8 C

Голова вихрушка на Ботев (Враца) – Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) спечели с 3:1 гостуването на Ботев (Враца) и стартира успешно новото първенство. Хърватинът Мартин Секулич вкара два гола за успеха на „канарчетата“, а едно попадение добави Янис Карабельов. Точен за домакините при дебюта на новия им треньор Тодор Янчев беше Даниел Генов. И четирите гола паднаха през второто полувреме, а Секулич пропусна няколко изгодни ситуации и завърши срещата само с две попадения на сметката си.

Душан Керкез бе направил доста промени в стартовия си състав с мисъл за първия мач с Панатинайкос за Лига Европа в четвъртък. Въпреки това „канарчетата“ доминираха във Враца и заслужено взеха трите точки. В следващия кръг за Ботев (Пд) предстои градското дерби с Локомотив (Пд) – в неделя (28 юли) от 21:15 часа на ст. „Христо Ботев“, докато врачани ще гостуват на Левски – в петък (26 юли) от 21:15 часа на „Герена“.

Още във втората минута врачани стигнаха до опасно положение. Бубакар Траоре стреля към далечния ъгъл на Матвей Игонен, но ударът му премина покрай левия страничен стълб. В 20-ата минута Даниел Генов стреля неточно.

Шест минути по-късно Ботев (Пловдив) създаде най-доброто си положение от началото на срещата. Ехидже Укаки напредна по десния фланг и центрира към Ален Корошец. Той овладя топката и стреля, но опитът му премина над вратата.

В 29-ата минута Кристиан Нвачукву проби към вътрешността на терена. Крилото отправи хубав удар от границата на пеналтерията към левия ъгъл. Федерико Бариос успя да избие в корнер.

10 минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след ъглов удар. Топката стигна до Нвачукву. Той стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе много неточно.

В 42-ата минута Никола Илиев можеше да открие резултата. След подаване на Ехидже Укоки кълбото достигна до Илиев в наказателното поле. Българинът отправи удар, който срещна левия страничен стълб.

Девет минути след началото на второто полувреме Ботев Пловдив откри резултата. Нвачукву напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там на точното място бе Мартин Секулич, който отбеляза в опразнената врата.

В 57-ата минута комбинацията Нвачукву-Секулич отново наказа врачани. Крилото се пребори за топката и върна към Секулич, който от близко разстояние разстреля Бариос.

Три минути по-късно Ботев Враца върна един гол. Даниел Генов бе изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен изстрел прехвърли Игонен.

В 77-ата минута „канарчетата“ отново върнаха аванса си от две попадения. Гостите изпълниха корнер, Йонас Там продължи с глава, а Янис Карабельов не пропусна от близко разстояние. До края Мартин Секулич пропусна още две отлични възможности и срещата приключи с победа на Ботев (Пловдив) с 3:1.