27 C
23.1 C

ПОРЕДЕН УСПЕХ: Никола Цолов завърши първи на „Моторланд Арагон“

До края на сезона в Еврокупа-3 остават три кръга, като и трите са в Испания

Никола Цолов завърши първи 3-часовата тестова сесия на пистата „Моторланд Арагон“, която предхожда шестия кръг от сезона в шампионата Еврокупа-3.

Българският пилот на GRS Team USA, който е титуляр за АРТ Гран При във Формула 3, кара с ограничена програма и в този шампионат през 2024 година. До края на сезона в Еврокупа-3 остават три кръга, като и трите са в Испания.

Цолов завърши общите тестове днес с време 1.52,600 минути в най-бързата си обиколка. След него останаха Крисчън Хо (Кампос) и Хосе Гарфиас (Сентлок), като и двамата се доближиха на малко над 0,1 секунди от родния талант.

Утре предстоят две свободни тренировки – в 10:50 и 13:50 часа, като в 16:30 е първата квалификация и в 19:10 стартира и първото състезание за уикенда. В неделя в 10:30 часа е втората квалификация, а в 13:00 е стартът на втората надпревара за уикенда.