25 C
19.1 C

Ел Класико: Барселона победи Реал Мадрид

Точен за каталунците на два пъти бе Пау Виктор, а за "белите" се разписа Нико Пас

Барселона успя да спечели първото Ел Класико за сезона, след като триумфира над Реал Мадрид. Срещата приключи при резултат 2:1 и бе с неофициален характер, като част от американското турне на двата отбора.

В титулярния състав на каталунците започнаха Роберт Левандовски, Марк-Андре тер Стеген, Иниго Мартинес, Андреас Кристенсен, Алехандро Балде, останалите играчи бяха от школата. От своя страна Карло Анчелоти пусна Тибо Куртоа под рамките на вратата от първата минута. Напред личаха имената на Лука Модрич, Даниел Себайос, Браим Диас, Арда Гюлер и Ендрик.

Още в 7-та минута Барселона имаше първата си добра възможност, след центриране от ъглов удар Пау Виктор стреля с глава, но Тибо Куртоа съумя да спаси. Малко след това мачът беше прекъснат за повече от един час, поради гръмотевична буря. В 24-ата минута Арда Гюлер излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген и вкара гол, но той не бе зачетен, заради засада при извеждащия пас. Последва положение за Пау Виктор, който получи топката в наказателното поле и стреля, но покрай десния страничен стълб на вратата на Реал Мадрид. От своя страна белия балет отговори чрез Ендрик в 38-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле премина покрай целта. Така се стигна до 42-рата минута. Роберт Левандовски успя с едно докосване да свали топката към Пау Виктор, а младият играч нямаше как да сбърка.

Второто полувреме започна с нов опасен удар на Пау Виктор, отразен от Тибо Куртоа. Стражът бе безпомощен малко след това, когато 22-годишният нападател на Барселона засече центриране на Алекс Вайе и удвои преднината на своя отбор с втория си гол.

Постепенно Реал Мадрид започна да организира по-опасни нападения, особено след появата на Винисиус Жуниор в 57-ата минута. В последствие именно бразилецът стреля с глава, но Тер Стеген се справи. Винисиус продължи да тормози отбраната на каталунците и в 73-ата минута подаде към Нико Пас, чийто удар беше блокиран. Реал успя да намали своето изоставане в 82-та минути. Тогава Арда Гюлер центрира от корнер, а Нико Пас с глава порази целта. До края на срещата мадридчани опитаха да изравнят, но не стигна до нови попадения. Следващите проверки на двата отбора са на 7 август. Тогава Барселона ще играе срещу Милан, докато Реал Мадрид – с Челси.