15 C
12 C

Световният номер едно Яник Синер е на полуфинал

Италианецът победи Даниил Медведев в среща от поредния кръг на US Open

Лидерът в тенис-ранглистата при мъжете Яник Синер се класира за полуфиналния етап на откритото първенство на САЩ – последен турнир за годината от Големия шлем. В оспорвана среща Синер спечели срещу Даниил Медведев в четири сета – 6:2, 1:6, 6:1, 6:4 за малко над 2 часа и 40 минути игра. В първият сет италианецът спечели категорично и с 2 пробива затвори частта. Последва изявено надмощие на Медведев, който беше още по-безкомпромисен – 6:1. Срещата продължи с пореден обрат, след като световният номер едно бързо преодоля съпротивата на Даниил в третия сет, със само един загубен гейм. Четвъртият период се оказа най-равностоен. Решаващият миг настъпи, когато при 3:3 гейма Синер успя да пробие, задържа инициативата и стигна до 6:4.

По този начин за първи път през кариерата си поставеният под номер 1 в основната схема достига до тази фаза на турнира. Вече стана ясно, че тазгодишният US-Open ще има нов шампион, понеже никой от полуфиналистите не е печелил отличието досега. Освен Яник дотук стигна следващият му съперник Джак Дрейпър. Другата среща ще бъде между Франсис Тиафо и Тейлър Фритц.