17 C
16.2 C

Марсилия триумфира в дербито на Лазурния бряг

Мачът на „Велодром“ не предложи много интересни моменти в началните минути

Олимпик Марсилия спечели дербито на Лазурния бряг срещу Ница с 2:0, което бе част от 4-ия кръг в Лига 1. Точни за „фокейците“ бяха Нийл Мопе и Луис Енрике, като по този начин тимът на Роберто Де Дзерби събра 10 точки и излезе временно на върха в класирането с 10 точки, докато „орлите“ остават 9-и с 4 точки в актива си.

Мачът на „Велодром“ не предложи много интересни моменти в началните минути.

В 36-ата гол на Нийл Мопе не бе зачетен заради засада, а 2 минути след това Ница отговори с удар на Мелвин Бард, който бе неточен.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Мопе засече центриране на Луис Енрике и с лекота порази вратата на Ница.

Домакините имаха добър шанс в 53-ата минута, когато Амин Арит подаде към Енрике и той стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл за 2:0.

Четвърт час преди края на редовното време марсилци останаха с човек по-малко, след като Дерек Корнелиус получи втори жълт картон.

До края на мача Ница бе по-активен, като в 78-ата минута Юсуфа Мукоко пропусна при удар от упор.

В крайна сметка Ница не успя да стигне до попадение и така Олимпик Марсилия спечели дербито на Лазурния бряг.