15 C
17.7 C

Десподов блести за победа на ПАОК

Капитанът на националите изработи дузпа и червен картон за играч на Волос

Кирил Десподов записа цял мач за ПАОК при победата над Волос с 4:1 като гост. Срещата беше от 5-ия кръг на гръцкото първенство.

С победата ПАОК събра 13 точки и води с 3 пред АЕК (Атина) и Олимпиакос, които все още не са изиграли срещите си от кръга.

Срещата започна с дузпа за домакините от Волос, обаче вратарят Доминик Котарски спаси изстрела на Омри Алтман.

В 24-ата минута Щефан Шваб откри резултата за гостите от дузпа, която беше спечелена именно от Десподов. След това Томас Мург, Тайсон и руснакът Фьодор Чалов през втората част оформиха успеха на гостите.

Домакините от Волос останаха с 10 души в 34-ата минута, когато аржентинският защитник Франко Ферари беше отстранен с два жълти картона. Първият картон на бранителя „изработи“ Десподов при дузпата 11 минути по-рано.

Капитанът на българския национален отбор в 68-ата минута сам вкара топката във вратата на Волос, но съдията видя фаул в атака и отмени гола му. Иначе до края на мача той застана на върха на атаката и участва в комбинацията на Тайсон, който малко по-рано беше се разписал за 1:3.