Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Повечето музеи в София ще са с вход свободен в неделя

          22 септември 2024 | 08:54 1380

          Част от основните музеи в столицата ще участват в инициативата Европейски дни на наследството в неделя, като входът им ще е свободен за посетителите.

          - Реклама -
            
            

          В неделя по случай Деня на независимостта на България и Европейските дни на наследството с отворени врати за граждани ще е и Националният археологически музей. Посетителите ще може да разгледат и временна изложба „Повелителите на солта: Провадия-Солницата 5600 – 4350 г. пр. Хр.“. Тя представя над 530 находки, открити при проучванията на солодобивен и градски център Провадия-Солницата. Експонатите датират от късната праистория (VІ и V хилядолетие пр. Хр.), като са представени и предмети от късноелинистическия период и Античността.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Кирил Добрев: Никога не бих отишъл в партията на Радев, аз имам своя партия

          Депутатът от БСП коментира вътрешнопартийните различия, политическите събития в страната и новата партия на Радев.

          Бившият председател на ДАНС Цветлин Йовчев разкрива как се вербуват агенти и сътрудници на контраразузнаването

          Йовчев обяснява методите на вербуване, изискванията към агентите и сложността при запазване на тяхната самоличност.

          Майката на загиналия Николай Златков призовава за независимо разследване по случая „Петрохан-Околчица“

          Ралица Асенова настоява за публично извинение и за защита на близките на жертвите, както и за по-голяма прозрачност по случая „Петрохан-Околчица“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions