Search Suggestions
      вторник, 10.12.24
      Search Suggestions

          SpaceX не успя да повтори прихващането на ускорителя Starship, докато Тръмп наблюдава

          SpaceX извърши последния си тестов полет на мегаракетата Starship, а новоизбраният президент Доналд Тръмп се присъедини към Илон Мъск, за да наблюдава спектакъла отблизо в най-новия знак за все по-близките им връзки.

          Но лидерът на Републиканската партия беше лишен от възможността да види как спускащата се първа степен се улавя в раменете на „пръчката“ на стартовата кула – инженерно чудо, демонстрирано от компанията миналия месец и което той лично похвали по време на речта си за изборната победа.

          Вместо това масивната ракета-носител направи по-кротко падане в Мексиканския залив.

          Представители на компанията се позоваха на неизпълнени технически критерии, което помрачи триумфа на събитието, на което присъстваха редица фигури от средите на Тръмп.

          Основателят и главен изпълнителен директор на Space X Мъск постоянно присъстваше до Тръмп след изборната победа на бъдещия президент, като се присъедини към него на среща с президента на Аржентина Хавиер Милей и дори на двубой от UFC.

          Решението на Тръмп да пътува до родния терен на Мъск е последният знак за разрастващата се връзка между милиардерското дуо, която повдига въпроси за възможни конфликти на интереси предвид доходоносните договори на SpaceX с НАСА и Пентагона.

          Изстрелването бе най-бързият период между тестовите полети на най-мощната ракета в света – блестящ колос от неръждаема стомана с височина 121 метра, който е в основата на амбицията на Мъск да колонизира Марс и да превърне човечеството в многопланетарен вид.

          Целта на Мъск е да стартира първите мисии без екипаж до Червената планета още през 2026 г., което ще съвпадне със следващия „прозорец за трансфер на Марс“ – период, в който пътуването между Земята и Марс е най-кратко.

          НАСА също така разчита на специализирана версия на Starship, която да превозва астронавти до лунната повърхност по-късно това десетилетие в рамките на програмата Artemis.

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ОСТАВИ КОМЕНТАР

          Моля, въведете коментар!
          Моля, въведете името си тук

          Сайтът е защитен от reCAPTCHA и Политиката за Поверителност и Общи Условия на Google са приложени.

          - Реклама -

          НАЙ-ЧЕТЕНИ СТАТИИ

          Зареждане...
          Search Suggestions
              Search Suggestions