Членство в еврозоната е най-важната цел, която България трябва да постигне през следващите месеци, като няма извинение за отлагане. Това посочи съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков на форум на списание сп. The Economist, посветен на развитието на българската икономика.
Еврозоната е най-важното нещо, което трябва да постигнем през следващите месеци, инфлацията се движи спрямо критериите за членство, а когато бъдат публикувани данните за изпълнението на бюджета за месец януари, ще стане ясно, че няма проблем с дефицита, посочи Петков, добавяйки, че България няма да има извинение да не тръгне в посока членство в еврозоната.
Според него твърденията, че страната има 18 млрд. лева дупка в бюджета е „политически мираж“, който ще изчезне след публикуването на данните за бюджета за месец януари, предаде БТА.
Престъпен, нагъл, мошеник! Трябва най-сетне да бъдеш обесен надолу с главата.Гнида самозабравила се!