Search Suggestions
      петък, 13.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          „А украинските деца, г-н президент?“: Остра критика от Мирчев към Радев

          15 април 2025 | 16:19 110015

          Депутатът от „Демократична България“ Ивайло Мирчев остро разкритикува президента Румен Радев за отказа му да осъди руската ракетна атака в украинския град Суми, при която загинаха десетки, включително и деца.

          - Реклама -
            
            

          Повод за реакцията на Мирчев стана изказване на държавния глава пред журналисти. На въпрос от репортер на БГНЕС:

          В отговор, Мирчев заяви в социалните мрежи:

          По думите му, докато българският президент мълчи, други европейски лидери вече са осъдили атаката, като са проявили съпричастност и уважение към жертвите. Мирчев подчерта, че това е „единствената достойна и човешки прилична позиция“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Съдът спря новите правила и по-високите цени за паркиране в София

          Административният съд - София-град спря временно действието на част от промените в Наредбата за организация на движението на Столична община.

          Мъж уби сина си и рани тежко дъщеря си и майка си в София

          Столичната полиция задържа 45-годишен мъж за убийството на сина му и нанасянето на тежки телесни повреди на дъщеря му и майка му. Сигналът за инцидента на ул. „Гълъбец“ в кв. „Подуяне“ е подаден на спешния телефон

          Росен Желязков заминава за Мюнхенската конференция по сигурността

          В рамките на визитата си премиерът Желязков е планирал поредица от двустранни разговори.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions