Студенти и част от опозицията призовават за бойкот на работата на парламента на Сърбия без предаване на мандата, докато правителството отхвърля исканията и продължава да взема решения без опозицията, предаде БГНЕС.
Студентите от Факултета по организационни науки призоваха истинските опозиционни политически деятели да бойкотират работата на Народното събрание на Сърбия, без да предават мандата, настоявайки за избори и натиск върху правителството.
Демократическата партия подкрепи искането на студентите и призова опозиционните парламентарни групи незабавно да преустановят работата си, преценявайки, че съществуването ѝ е фон на авторитарен режим. Подобна подкрепа беше оказана от Движението за възстановяване на Кралство Сърбия и Новата демократична партия на Сърбия в рамките на коалицията НАДА.
Председателят на сръбския парламент Ана Бърнабич оцени призива за бойкот като безсмислен и призова опозиционните партии да запазят мандатите си и да се борят в институциите, като подчерта подкрепата на избирателите за партиите на бившия режим.
На заседанието на Комисията за култура и информация, посветено на РEM, опозицията не присъства, което е продължение на бойкота на парламента, който студентите и опозицията защитават като натиск върху правителството за свикване на избори.
Членовете на правителството приеха без възражения становищата на Министерството на информацията относно прилагането на Закона за електронните медии.
Утрешното заседание на Управителния съвет ще бъде открито за обществеността и ще разгледа възраженията срещу кандидатите на РEM.
Представители на няколко опозиционни партии подкрепят организираните от студенти и граждани блокади на пътища, както и призива на студентите за бойкотиране на работата на Народното събрание.
Повечето от опозиционните парламентарни партии все още не са взели окончателно решение за бойкота на парламента, като твърдят, че ще го решат на партийните органи, докато част от опозицията вече започна бойкота.
В България има ли студенти? В България има ли опозиция? В България има ли народ?