Search Suggestions
      вторник, 15.07.25
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ПЪРВИ КАДРИ: Вижте ужаса в Бургас – най-малко 25 къщи са изпепелени (ВИДЕО)

          Първи подробности за големия пожар, който гори във вилна зона „Остриците 2“ край Бургас. По първоначални данни горят къщи и има масова евакуация на живеещите в района. На място вече работят три противопожарни екипа, които се борят с огнената стихия.

          - Реклама -

          По информация на кмета на Бургас Димитър Николов, до момента са изгорели 25 къщи в местността, разположена между бургаския квартал „Банево“ и село Миролюбово. „Цялата западна част на местността Острицата гори.

          Първи кадри от мястото показват гъсти облаци дим и изгорели постройки, а местни жители помагат на пожарникарите да спасяват останалото имущество.

          Първоначално системата за предупреждение BG-Alert не се е задействала, но по-късно беше изпратено спешно съобщение от областния управител: „Ако сте в близост, незабавно се евакуирайте. Димът е опасен и огънят наближава. Без паника. Спазвайте указанията на властите.“

          Видео кадри: Нова телевизия

          Първи подробности за големия пожар, който гори във вилна зона „Остриците 2“ край Бургас. По първоначални данни горят къщи и има масова евакуация на живеещите в района. На място вече работят три противопожарни екипа, които се борят с огнената стихия.

          - Реклама -

          По информация на кмета на Бургас Димитър Николов, до момента са изгорели 25 къщи в местността, разположена между бургаския квартал „Банево“ и село Миролюбово. „Цялата западна част на местността Острицата гори.

          Първи кадри от мястото показват гъсти облаци дим и изгорели постройки, а местни жители помагат на пожарникарите да спасяват останалото имущество.

          Първоначално системата за предупреждение BG-Alert не се е задействала, но по-късно беше изпратено спешно съобщение от областния управител: „Ако сте в близост, незабавно се евакуирайте. Димът е опасен и огънят наближава. Без паника. Спазвайте указанията на властите.“

          Видео кадри: Нова телевизия

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Всички пожари в Бургаско локализирани и овладени: „Благодарим на пожарникарите!“

          Всички пожари, възникнали днес на територията на Бургаска област, са локализирани и овладени. Това съобщи областният управител Владимир Крумов на страницата си във Фейсбук,...

          Остава сложна обстановката с пожара в Природен парк „Рилски манастир“

          Пожарът в Природен парк „Рилски манастир“ продължава да създава сериозни трудности за овладяване, съобщава БНТ. Огнената стихия е овладяна от запад, но силният вятър затруднява...

          „Демократична България“ твърдо за модерна Национална детска болница: „Няма да отстъпим нито на милиметър“

          Народните представители от „Демократична България“ д-р Александър Симидчиев, Елисавета Белобрадова, Надежда Йорданова и здравният експерт Катя Панева проведоха среща с представители на Обществения съвет...

          155 КОМЕНТАРА

          1. Преди малко минах оттам!
            Гори здраво!
            По-интересно е, че там баирите и горите горят Редовно! Залесяване Няма!
            А по баирите -къщурките
            на Ново Българите!
            Славните Евро Роми!!!
            Да уведомя Заспалия Български Народ!!!
            От Бургас нагоре до Варна всичко е Иръпшън!
            От Бургас до Сливен,
            и от Сливен до Търговище- СъЩО!
            Там е Формирана Първата Циганска Федерация! Втората е Сливен -Ямбол! Третата- Търговище -Търново- Русе!
            Четвъртата, Петата, Шестата…
            Добре Събудили Се
            в Евро Мангалистан!
            Пожари ли???
            Гори Родината ни!!!
            Отгоре и Отдолу!!!

          2. НИКОЙ НЕ ПРЕДПРИЕМА ПРЕВАНТИВНИ
            МЕРКИ!
            ЖИВЕЯ В КВ.ГАЛАТА НА ГР.ВАРНА
            ТУК ВЪВ ВИЛНА ЗОНА,,ЗЕЛЕНИКА,,ЖИЛИЩАТА СА НОВИ,ОБИТАЕМИ,НО ИМА И ДВОРОВЕ,ЗА КОИТО СОБСТВЕНИЦИТЕ НЕ ПОЛАГАТ ГРИЖИ,СИЛНО ЗАТРЕВЕНИ.
            НИТО ПОЖАРНАТА ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ,
            НИТО ОБЛАСТНИЯТ И РАЙОННИТЕ КМЕТОВЕ …КОГАТО ВСИЧКО ПЛАМНЕ…Е КЪСНО !
            НИТО ВОДА СТИГА,НИТО ПОЖАРНИ.
            ДРЕМЯТ,НЕ СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА ДА НАЛАГАТ САНКЦИИ НА ТЕЗИ КОИТО НЕ
            ПОЧИСТВАТ И ДВОРОВЕТЕ И МЕСТАТА
            СЪС СУХА ТРЕВА.
            НЕКАДЪРНИ И БЕЗОТГОВОРНИ!

          3. Ако не дойдат гръцките закони няма управия.Този народ се е побъркал,но по побъркани ни управляват,какво да е….жалко

          4. Ти да видиш…на никой не му пука за народа, за България от управници те. Къщи горят,България гори ,не им пука…нали вкараха България в ада, взеха си парите, комисионни, крадат обществени пари,а че България гори…не им пука…най гнусните от гнусните българи управляват България, вкараха България в ада. На това трябва да се сложи край…в името на народа

          5. Народе вразуми се.Пожарите се правят от нас.Земята тлее от жаркото слънце,а ти палиш огън когато си правиш парти,приготвяш зимни на или почистваш.Има и други на които им пречат другите и искат да предизвикат анархия.Какъв ЕС Ви се превижда и какви граници.Това сериозно ли може да го роди някоя зелена тиква.Вместо да се смирим,тези опозиционери съвсем Ви вземаха акъла и Ви хвърлиха в този азмак.Събудете се хора.Трябва да направим всичко възможно да се живее в България.Така,както действате с озлобление и без разсъждение огън ще ни гори всичките.И си пазете домовете колкото можете.Това си е Вашето.Не вярвам някой да ламти да Ви го вземе,освен мародерите,които чакат някакво произшествие.

              • Снежанка Ангелова А аз какво казах по горе?Но не само умишлено,но и от несъобразителност.Така,че смятам да съм на себе си,а не в Космоса.Не блея по пазари,бистра и кафенетата.

            • Всички смятат че палежите са съзнателни .Трябва им на престъпниците свободна площт за фотоволтаиците.

          6. Докато не унищожим тези безродници, българомразци и фашисти, пожарите няма да спрът. Всичко е с цел да се унищожава България, такива са заповедите на ЕС и за това е платено на когото трябва – милиони, не, хиляди

          7. Умишлено запалени пожари
            ако там има незаконни постройки освобождават терени за фотоволтаици така
            Най лесния начин е такъв
            Нищо че пак ще кажат че е човешка небрежност

          8. Къщите ще се изпепелят на хората докато полицаите се правят на пазванти на властващите срещу протестиращи против тях.

          9. България гори обаче баце е на курбан Байрям !!!!!
            Майната и на България неговите кюлчета и пачки са на сигурно място !!!!!

          10. Няма пожар,който да не е умишлено предизвикан.Палят на поразия за да отвлекат вниманието на хората,по малко да се вглеждат в мрьсните игри на властта.

          11. 🤔 като се замисля 🤔 ми те там в Баневския триъгълник Банево, Изворище, Съдиево всяка година гори и не си вземат поука местните власти 🤔 иначе заплатките си ги взимат

            • Ангелина Георгиева Оххх, научи се да пишеш, беее, неграмотна, а коментар след коментар реди. Какво искаш да кажеш и ти не знаеш

          12. Всичко е умишлено с цел отвличане вниманието на хората от пълзящата диктатура и цензура превземащи страната. Започна се с референдума,после политически репресии,смазване на протестите очакваме забрана на политически партии нов ЗЗД.

          13. Всички пожари са умишлени така си мисля
            Преди години го нямаше това сега
            Само завист и злоба ужас ???

          14. Жегите са жеги – злосторниците това и чакат. Никой не може да ме убеди, че пожарите в цялата ни страна не са умишлени 🤔

            • Юлиана Янчева Умишлени са и се нарича безхаберие ,двуличие и неспазване на противопожарни мерки !

            • Юлиана Янчева Точно така е – злосторници,може би с имунитет,харесват си терен и когато започнат горещините палят. Какво следва ли? Очеваден резултат – някой се сдобива с терен за строеж на безценица.Лесно и без наказания. Страшното е,че за една такава прищявка страдат невинни хора!

          15. Управниците пируват за еврото,какво ги интересува народа!Пожари,наводнения…..никой не мисли!Какво ли пък може да се направи,всичко окрадено и разпродадено-самолети няма пожарни достатъчно няма, вода няма,танкове (които помогаха при снегове,пожари….)няма.Има само шайка мошеници ,които изпиват и последната капчица кръв на народа си!!!

            • Събина Дренкарова не ви ли досрамя да пишете лъжи и глупости. И да омаловажавате усилията на пожарникарите. Те също са държавата и правителството, което според вас го няма.

              • Христинка Груева В едно стадо с мършави овце ако има десетина хубави,дали го прави елитно стадо.Същото е с държавата.Няколко звена си вършат работата.

              • Христинка Груева нищо лошо за пожарникарите не съм казала!Момчетата жетват живота си в огъня!Кое е лъжа,че не ви разбрах?

            • Това, че има недобросъвестни граждани и хвърлят безразборно фасове, не намесвайте политиката! Кметът Димитър Николов направи обръщение и организара пожарните! Безумие, ако някои от неблагоразумие умишлено предизват такива бедствия!

            • Събина Дренкарова Само еврото им е в главата, защото кражбата и в евро продължава и по – неясна става!
              Товарят си химерите, преписват си успехи и се обуват в „доспехи“!

            • Събина Дренкарова ,то няма кой и с какво да,се окосят стърнищата ,ти за самолети говориш.

            • Вместо управниците да помагат на ФАШИСТСКА Украйна,да се вземат в ръце и да ДАВАТ тези ПАРИ, за НОВИ ПОЖАРНИ коли, вертолети, самолети за ГАСЕНЕ на пожари и СПАСАВАНЕ от БЕДСТВИЯ, но те нямат собствен мозък и правят това,което им НАРЕДЯТ АГРЕСОРИТЕ и ДИКТАТОРИТЕ от ЕС, НАТО, Великобритания, САЩ.
              Просто ФАКТ, от който много БОЛИ!!!

            • Събина Дренкарова след като те са представителите на държавата, не може да пишете – държавата я няма. “ Има само шайка мошеници, които изпиват и последната капчица кръв от народа си“. Това не е вярно. Я идете сами да си гасите пожарите, за да разберете какво е тогава управляващите само да пируват. Неблагодарните и черногледите са много.

              • Христинка Груева Коя държава бе глупава..дано къщата или кутийката да ти изгори да видиш ,що е държава…аман от плиткоумни

            • Събина Дренкарова Безотговорни действия на хората причинява пожари не правителството!

            • Събина Дренкарова ,защо политиците,хората правят пожарите!!!Ние,хората на България,ще си я унищожим сами,външен враг не ни е нужен!!!😢

            • Вержиния Аянска , тая която ще търсиш, ако ти се случи нещо. А клетвите обикновенно се връщат като бумеранг и ако не застигнат теб, то непременно ще настигнат децата ти или внуците ти. Злобата не мори, а мъчи.

          16. Всички полицаи от протеста на АМ Тракия,да заминават да гасят пожарите!
            Да си заработят увеличените заплати!!!

            • Коста Колев Е как така?!? Кой ще бие хората по протестите?!? Нали затова им вдигнаха заплатите🤔

          17. Благодарение на Европейския съюз и продажното правителство на ГЕРБ с премиер Желязков

          ОСТАВИ КОМЕНТАР

          Моля, въведете коментар!
          Моля, въведете името си тук

          - Реклама -
          ТОП ДНЕС
          ТОП 14 ДНИ

          Зареждане…

          Зареждане…

          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions