Излизам от Окръжна прокуратура Русе. Не съм погнусена, отвратена съм от това, което съд, прокуратура, полиция, вещи лица и адвокати уж на пострадалите са сътворили. Оказва се, че в България най-лесно е да убиеш някого и после да го прикриеш. Услужлив съ(участник) се оказват именно разследващите институции.
Това написа във Фейсбук пътният експерт и председател на ЕЦТП Диана Русинова. Тя допълва:
По молба на семейство, което е загубило близък при убийство прикрито като инцидент с автомобил се заехме със случай от преди десет години. В абсолютен шок съм от това, което видях (неподписани протоколи приети за доказателство, противоречащи си показания, улики доказващи истината, които са били изключени от официалното разследване).
Това, скъпи дами и господа, представлява “правосъдието” в България. Истината е пред очите на съдии, прокурори, вещи лица и следователи, но просто никой не желае да я види. Виновен е умрелия, просто защото не може да си каже.
А вие скачайте, подскачайте, протестирайте, вярвайте на глупости и внушения и си мислите, че ще промените нещо. Нищо няма да се промени, глупаците сме всички ние.
В България правосъдие няма, няма и да има. Никога.
