10.8 C
16 C
14.1 C

Франция прати Португалия у дома след драма с дузпи

Франция победи Португалия с 5:3 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията) в двубой от 1/4-финалите на Евро 2024 и среща с Испания в следващата фаза.

Мачът беше последен за ветерана Кристиано Роналдо на еврофинали.

Първият опасен удар дойде в 16-ата минута и беше дело на Бруно Фернандеш, но топката излезе в корнер.

Пет минути по-късно Тео Ернандес нанесе хубав удар от дистанция, но не успя да преодолее португалския вратар.

В следващите минути на терена имаше повече битка и надлъгване, а не голови положения пред двете врати.

Пет минути преди края Португалия получи пряк свободен удар за нарушение срещу Витиня, но Бруно Фернандеш не успя да уцели вратата.

Малко след почивката Мбапе стреля опасно към вратата на португалците, но Коща спаси. Звездата на Франция пострада минути по-късно след удар с топката в главата, заради което играта временно беше спряна.

Португалия отвърна с много опасна атака и удар на Бруно Фернандеш след малко повече от час игра. Две минути по-късно португалците направиха нов сериозен пропуск след удар на Витиня.

Пропуските продължиха в 65-ата минута, в която вратарят на Португалия се справи с Рандал Коло Муани, останал очи в очи с нападателя. Франция направи още един сериозен пропуск в 69-ата минута, в която Камавинга не успя да уцели вратата от няколко метра.

До края Франция опита натиск с удари на Дембеле, Канте и Мбапе, но не намери целта. Последваха две продължения по минути за определяне на победител.

Първото започна с прекрасна възможност за Роналдо, но ударът му беше много разочароващ. Португалците пропуснаха веднъж в 102-ата минута след удар на Леао, който бе блокиран.

В началото на второто продължение звезда на Франция Килиан Мбапе напусна играта, а Португалия пропусна да открие резултата след удар с глава на Жоао Феликс. Франция отвърна с неточен удар на Дембеле.

Последната сериозна възможност в мача бе за Португалия, но Нуно Мендеш пропусна.

При дузпите единствен Жоао Феликс не успя да вкара, пращайки топката в гредата.