22.4 C
25 C
19 C

Полша и Пьотровски с единия крак аут от Евро 2024

Австрия победи Полша с 3:1 в среща от група D на Евро 2024 и записа първи точки в турнира.

Титуляр за Полша беше полузащитникът на Лудогорец Якуб Пьотровски, който беше заменен на почивката.

Австрия започна по-добре срещата и имаше 2-3 опасни атаки в първите минути, като усилията на тима на Ралф Рангник дадоха резултат в 10-ата минута. Той се разписа с глава, след като засече центриране от левия фланг.

Полша показа зъби с опасен удар на Пьотр Желински в 17-ата минута и още един на Никола Залевски една по-късно.

Резултатът беше изравнен в 31-ата минута, в която Кшищоф Пьонтек се оказа най-съобразителен  в наказателното поле на съперника – 1:1.

Минути преди края Марсел Забицер получи топката и стреля, но ударът му беше блокиран. В продължението на първата част Пьотр Желински шутира опасно от фаул, но вратарят на Австрия спаси.

Втората част започна с битка в средата на терена и малко голови положения. Играта се поизнерви, което доведе до няколко жълти картона.

Австрия стигна до втори гол в 67-ата минута, в която резервата Александер Прас намери Кристоф Баумгартнер и той не сбърка за 2:1.

Полша отвърна с опасен удар на Карол Швидерски, който обаче беше блокиран.

Четвърт час по-късно Патрик Вимер можеше да реши всичко, но Войчех Шчесни отрази удара му.

Вратарят на Полша обаче събори Марсел Забицер в наказателното поле в 77-ата минута, а Марко Арнаутович се разписа от дузпа за 3:1.

Австрия продължи да напада и пропусна да вкара още два гола в следващите минути, но Щефан Пош и Конрад Лаймер не се възползваха.

До края нов гол не падна, макар да имаше удари и към двете врати.

Австрия се изравни по точки с Франция и Нидерландия, които играят от 22:00 часа тази вечер. Полша е без точки и трябва да се надява на чудо преди последния си мач срещу Франция.