11.8 C
13 C
16.6 C

България с пореден силен мач срещу участник на Евро 2024

България завърши при 1:1 като гост с участника на Евро 2024 Словения като гост в контрола, която се игра в Любляна.

Така българският отбор затвърди добрите впечатления отпреди дни, когато направи 0:0 с друг отбор, част от европейското по футбол – Румъния. Отборът на Илиан Илиев няма загуба в шест поредни мача под ръководството на специалиста.

Нашите получиха дузпа още в третата минута на срещата за фаул срещу Кирил Десподов, който откри резултата от бялата точка – 1:0.

Десет минути по-късно българската отбрана не реагира добре след центриране, топката беше продължена към далечната греда, където Андраж Шпорар я заби с глава във вратата на Вуцов (1:1).

След 20-ата минута нашите пропуснаха две положения, при които Симеон Петров и Георги Костадинов не намериха целта.

Звездата на словенците Бенямин Шешко можеше да направи обрат след малко повече от половин час игра, но Светослав Вуцов излезе навреме и го блокира.

Началото на втората част предложи няколко контраатаки за българския отбор, от които обаче не последва нищо. Десет минути след почивката звездата на Словения Бенямин Шешко пропусна страхотна възможност да отбележи на няколко метра от българската врата.

След малко повече от час Кирил Десподов накара феновете на домакините да изтръпнат, но капитанът на словенците Ян Облак спаси. Четвърт час преди края Филип Кръстев опита удар, но бранител на съперника го блокира.

До края на срещата темпото на игра спадна, с което и възможностите пред двамата вратари