14.8 C
17 C
16.8 C

Барселона надви Реал Сосиедад и си върна второто място

Барселона победи Реал Сосиедад с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Ламин Ямал даде аванс на каталунците в края на първата част, а в добавеното време на срещата Рафиня бе точен от дузпа.

С успеха Барса си върна второто място в класирането, изпреварвайки с точка другия каталунски отбор – Жирона. Второто място е изключително важно за „блаугранас“ с оглед приходите, които ще получат за него. Реал Сосиедад е седми с 54 точки.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе на сметката на Реал Сосиедад, но Шералдо Бекер стреля над вратата.

Четвърт час след началото Бекер отново създаде напрежение пред вратата на Барса, но имаше и сигнал за фал в атака.

В 23-ата минута гол на Шералдо Бекер не бе зачетен заради засада.

В 38-ата минута Рафиня уцели десния страничен стълб, а при добавката Гюндоган не успя да прати топката в мрежата.

В 40-ата минута Барселона поведе в резултата. Роберт Левандовски увлече двама футболисти на Реал Сосиедад и подаде към Гюндоган, който даде хубав пас на Ламин Ямал, а младокът технично насочи топката във вратата.

Второто полувреме започна с контраатака на Барселона, но Рафиня бе спрян от Льо Норман.

В 67-ата минута Гюндоган сбърка, което позволи на Сосиедад да застраши вратата на Тер Стеген, но Брайс Мендес стреля покрай целта.

Десет минути след това Феран Торес с първото си докосване в двубоя можеше да отбележи, но Алекс Ремиро успя да избие в корнер.

В добавеното време на срещата бе свирена дузпа за Барселона с помощта на ВАР за игра с ръка на Алваро Одриосола. Зад топката застана Рафиня, който не остави шанс на Ремиро за 2:0.