14.8 C
17 C
16.8 C

Ботев (Пловдив) на финал за Купата, би ЦСКА и на „Колежа“

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0 в реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България и с общ резултат 3:0 се класира за следващата фаза. Там „канарчетата“ ще срещнат Лудогорец или Хебър (4:0 в първия мач).

Двубоят на „Колежа“ започна прекрасно за домакините, които откриха резултата при първата си по-опасна атака. Ивелин Попов беше изведен при контраатака и преодоля Бусато за 1:0.

Две минути по-късно двамата отново комбинираха пред вратата на ЦСКА, но Секулич не успя да нанесе удар.

След първите десет вихрени минути на „Колежа“ играта се поуспокои и липсваха голови положения пред двамата вратари.

ЦСКА упражни натиск след 37-ата минута, когато  Хидайет Ханкич трябваше на два пъти да се намесва решително при удари на Хайнц и Фаетон, а веднъж и гредата му помогна.

По-добрата игра на ЦСКА продължи до края на полувремето, като „червените“ стигнаха до още един удар в гредата след изстрел на Хайнц.

Минута преди почивката играчите на Стамен Белчев имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Ивелин Попов, но реферът Волен Чинков и ВАР не реагираха.

В началото на втората част столичани пропуснаха още една добра възможност, при която Ханкич спаси изстрел отблизо на Линдсет.

Ботев отвърна минута след това с удар на Антоан Конте, но Бусато се намеси.

Четвърт час преди края стражът на ЦСКА отново трябваше да се намесва решително след изстрел на Ехидже Укаки.

Десет минути преди края Дилан Мертенс реши всичко с удар от границата на наказателното поле за крайното 2:0.