14.8 C
17 C
16.8 C

Красив гол и страхотен вратар помогнаха на Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) победи РБ Лайпциг с 1:0 като гост в първа среща между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 6 март.

Германците успяха да вкарат гол още във втората минута, но попадението на Бенямин Шешко бе отменено нарушение на Бенямин Хенрикс срещу вратаря на испанците.

Първият точен удар в мача дойде в 9-ата минута и бе дело на Едуардо Камавинга, но вратарят на Лайпциг се справи.

Минута след това Шешко излезе очи в очи с Андрий Лунин, но украинецът спаси. Домакините отправиха още един опасен изстрел, дело на Шави Симонс, след четвърт час игра.

Реал отвърна с много силен удар на Браим Диас в 27-ата минута, но топката се отби в тялото на съперников защитник.

Бенямин Шешко пропусна да открие резултата в 42-ата минута, когато опита удар от много добра позиция, но Едуардо Камавинга успя да го блокира.

Втората част започна с опасност пред вратата на Реал. Давид Раум отправи удар с глава след корнер, но не намери целта.

Гостите поведоха в 49-ата минута след хубав удар на Браим Диас, намерил горния десен ъгъл на германската врата (1:0).

Минути по-късно вратарят на Реал – Андрий Лунин спаси вратата си на два пъти в рамките на секунди, след като отби далечен удар, а след това се намеси и при опита за добавка.

Испанците можеха да решат всичко в 64-ата минута след пас на Винисиус към Родриго, но ударът на последния премина над вратата. Минута след това и Винисиус имаше възможност да вкара, но не уцели вратата.

След 70-ата минута и двата тима пропуснаха да вкарат в рамките на две атаки. Първо Дани Олмо пропусна за РБ Лайпциг, а секунди по-късно Винисиус и Диас не успяха да се разпишат за Реал.

Десет минути преди края вратарят на Реал трябваше да се намесва решително след изстрел на Шешко. украинецът спаси Реал и няколко минути по-късно след топовен удар на Амаду Айдара.