19.8 C
22 C
20.8 C

Макс Верстапен спечели Гран При на Унгария

Световният шампион Макс Верстапен (Ред Бул) спечели Гран При на Унгария. На подиума се качиха още пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел.

Нидерландецът, който стартира 10-и на „Хунгароринг“ поведе в 52-ата обиколка след страхотната стратегия на Ред Бул, пратила го първи в бокса още преди 40-ата обиколка. Зад него се наредиха пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън (+7,8 секундо) и Джордж Ръсел (+12,3 секунди), който стартира от полпозишън.

Точно на обратния полюс стратегически бе ситуацията за Ферари. Пилотите на Скудерията, които до около 40-ата обиколка бяха в челото заедно с Ръсел дори не намериха място на подиума.

Испанецът завърши четвърти, а монегаскът – шести, преминавайки през три спирания в бокса. Пети между пилотите на „черните кончета“ финишира Серхио Перес.