21.8 C
25 C
26.1 C

ВАЛЕНТИНО РОСИ, ИЗРИТА СЪПЕРНИК ОТ ПИСТАТА

Скандална проява на Валентино Роси беляза Гран При на Малайзия от Мото GP на пистата „Сепанг“. Пилотът на Хонда ще бъде разследван заради това, че избута Марк Маркес с Хонда от трасето. Роси изрита с крак съперника си, който изхвърча от пистата и отпадна от състезанието.

Скандалната случка се разигра в началото на надпреварата, когато двамата се бореха за третото място и няколкократно се изпреварваха, докато накрая Роси изкара Маркес от битката.

Спорът за титлата в Кралския клас на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта (Мото GP) ще бъде решен в последния кръг, след като Дани Педроса триумфира на „Сепанг“. За испанеца това е 51-а победа в кариерата му и втора от последните три състезания. Успехът на Педроса е заслужен, след като той доминираше през цялото време в Гран При на Малайзия. Пилотът на Репсол Хонда спечели пред близо 82 хиляди фенове, а Хорхе Лоренсо завърши пред съотборника си в заводския тим на Ямаха и единствен конкурент за титлата – Валентино Роси.

Времето на Педроса бе 40:37.691 минути и 3.612 секунди аванс пред Лоренсо, който вече изостава само на 7 точки от Роси в генералното класиране.