13.8 C
17 C
16.8 C

Пиронкова отпадна в третия кръг на турнира в Дубай

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби от водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) с 4:6, 3:6 в мач, продължил 80 минути. Пиронкова започна мача с пробив, след което поведе в резултата с 2:0 и 4:2. Румънката обаче не се предаде, спечели четири поредни гейма и взе първия сет след 45 минути игра. Във втората част българката отново стартира с пробив, но загуби подаването си още в следващата част. Халеп направи четвъртия си пробив в срещата за 4:2. Румънката затвърди пробива си за 5:2, а малко по-късно не трепна, сервирайки за място на четвъртфиналите,където я очаква рускинята Екатерина Макарова. С достигането си до тази фаза на турнира Цветана Пиронкова си осигури 105 точки за световната ранглиста, с които през следващата седмица ще се завърне отново в „Топ 50“, изкачвайки се с осем позиции до № 49. Следващото състезание, в което българката ще участва, е започващият на 23 февруари турнир „Qatar Total Open“ в Доха, който е с награден фонд 731 000 долара.