23.5 C
25 C
24.3 C

Валенсия изпревари Севиля в Примера

Валенсия победи Севиля с 3:1 в мач от 20 кръг на Примера дивисион и изпревари андалусийския тим в битката за четвъртото място в класирането. Двубоят ще се запомни с трите дузпи, отсъдени от рефера Сантяго Хайме. Дани Парехо даде аванс на „прилепите“ в 18-ата минута с точно изпълнение от бялата точка, а в 32-ата минута удвои преднината на тима си след асистенция на Енцо Перес.Карлос Бака върна един гол за Севиля от дузпа в 36-ата минута, но пет минути по-късно пропусна втория 11-метров наказателен удар, отсъден в полза на гостите.Хави Фуего гарантира успеха на Валенсия с попадението си в 56-ата минута. Така „прилепите“ събраха 41 точки, две повече от Севиля. Андалусийският тим записа втората си поредна загуба през тази седмица след поражението от Еспаньол за Кралската купа.