23.5 C
25 C
24.3 C

Рома издиша в битката за титлата

Рома започна да издиша в битката за титлата с Ювентус, след като в мач от 20 кръг направи 1:1 като гост на Фиорентина. Това беше трето поредно равенство за „вълците“, които вече изостават на седем точки от „бианконерите“ в борбата за челото на класирането.Марио Гомес откри резултата в 19-ата минута, когато от границата на наказателното поле протегна крак и отклони удар на Давид Писаро. Въпреки протестите на играчите на Рома, попадението на германския нападател беше зачетено. Адем Ляич изравни в 49-ата минута. Той беше точен с удар от наказателното поле, след като получи топката при пробив на Хуан Итурбе. В знак на уважение към бившия си тим и неговите фенове Ляич не отпразнува попадението си.Двата тима имаха и други възможности за гол по време на мача, но Морган де Санктис и Чиприан Татарушану имаха решителни спасявания. Стражът на „вълците“ отрази удар на Ненад Томович в края на мача. Рома направи една принудителна смяна през първата част. Кевин Строотман получи контузия на дясното коляно, на което претърпя операция преди година.