20.8 C
25 C
24.8 C

Меси избухна с хеттрик срещу Депортиво

Звездата на Барселона Лионел Меси избухна при гостуването на каталунците на „Риасор“ на Депортиво Ла Коруня и записа хеттрик за победата с 4:0 в среща от 19-ия кръг на шампионата.                                   Попадението е пето за аржентинеца от началото на годината, след като вкара на Елче и Атлетико (Мадрид). Меси откри резултата в 10-ата минута на мача, възползвайки се от центриране на Ракитич и от точката на дузпата вкара с глава.                                                                                                             След малко повече от половин час игра на „Риасор“, Меси вкара втория си гол в мача. Този път асистент на аржентинеца стана Неймар, който му даде топката на границата на малкото наказателно поле.                    Меси оформи хеттрика си в 62-ата минута на мача, когато се разписа и с удар от дистанция.                             В края на мача защитникът на Депортиво Сидни си вкара автогол и оформи крайното 4:0 в полза на Барса. Каталунците вече са само на точка зад лидера Реал (Мадрид), но „белите“ са с мач по-малко.