16.3 C
21 C
19.8 C

Габон стартира с победа в Купата на Африканските нации

Габон постигна победа с 2:0 над Буркина Фасо в първата среща и за двата тима от тазгодишното издание на турнира за Купата на Африка, който се провежда в Екваториална Гвинея.

Срещата бе от Група „А“ на турнира, а отборът на „Пантерите“, който е предвождан от легендата на Порто Жорже Коща, демонстрира доста по-стабилна игра.

Звездата на габонците Обамеянг откри резултата в 19-ата минута Toй бе изведен сам срещу вратаря, но първият му опит да промуши топката покрай него не успя. Стражът изби кълбото, но след това нападателят задържа владението на топката и от близка дистанция я вкара в мрежата на Буркина Фасо.

Евуна с глава засече хубаво центриране от фланга и оформи крайния резултат в срещата.

В мача на откриването, който бе и първият мач от турнира, домакините от Екваториална Гвинея завършиха 1:1 срещу Кения.

Домакините откриха чрез Нсуе в 16-ата минута, но Буфума изравни за кенийците в 87-ата минута и така им донесе ремито.