7.8 C
18 C
15.1 C

Милан си го върна на Сасуоло

Отборът на Милан се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Преди броени минути, селекцията на Филипо Индзаги надделя трудно при домакинството си на Сасуоло, елиминирайки опонента си след 2:1.

Така   Милан  постигнаха сладко отмъщение над Серджо Флокари и компания, които преди седмица постигнаха сензационен успех на „Сан Сиро“, но в мач от Серия „А“.

Двата отбора заложиха на голяма част от своите резервни футболисти. Резултатът бе открит от Джанпаоло Пацини, които изведе домакините напред в 39-ата минута. Малко след час игра, Сасуоло изненадващо достигна до изравняване, след като Никола Сансоне реализира дузпа.

Героят на вечерта обаче се казваше Найджъл де Йонг. Холандецът спаси своите съотборници от продължения, бележейки решителния гол в 86-ата минута.

В следващата фаза, Милан  ще се изправят срещу победителя от осминафиналната двойка Торино-Лацио.