14.8 C
17 C
16.8 C

Крузейро стана шампион на Бразилия

Късно снощи се изигра последния 38-и кръг в бразилското първенство. Шампионът на 2014-та година, Крузейро, стана ясен още два кръга преди края на шампионата. Първите 4 отбора в класирането си гарантираха участие в Копа Либертадорес – Сао Пауло, Интернасионал, Коринтианс и Крузейро. По регламент 5-тия в подреждането си осигури място на 1/8 финалите за купата на Бразилия следващата година, а това е бившия отбор на Раналдиньо – Атлетико Минейро. След изиграването на всички срещи станаха ясни и отборите, които през идната година ще се състезават в Серия Б, както и тези, които си спечелиха място в Елита. Сред изпадащите е грандът от Рио де Жанейро – Ботафого. Другите три отбора, които догодина ще правят компания на черно-белите са Витория, Крисиума и Баия. На тяхно място обаче се завръщат тимовете на Вашко да Гама, който е четвъртия грянд от Рио де Жанейро, Жиновил, Авай и Понте Прета.

Палмейрас – Атл. Параненсе 1:1

Още информация, интересни факти и подробен обзор на тазгодишното издание на Кампеонато Бразилейро, очаквайте тази неделя от 20:30ч в обновеното издание на Ултраспорт