14.8 C
20 C
16.1 C

Тежка седмица за моряците – Локомотив мина през тях

Възпитаниците на Илиян Илиев допуснаха второ поражение в рамките на 4 дни като отстъпиха на столичани с 2:1

Локомотив София записа първата си победа в Ефбет лига след като в мач от третия кръг се наложи над Черно море. Попаденията в срещата реализираха Анте Аралица и Светослав Диков. Почетният гол за  варненци вкара Асен Дончев. Това е втори тежък удар за миналогодишния вицешампион през тази седмица – в четвъртък моряците отстъпиха на Апоел Беер шева и отпаднаха от евротурнирите.

Припомняме, че Локомотив започна кампанията с разгромно поражение от Левски (1:6) и направи нулево равенство с Берое. Преди този двубой Черно море имаха актив от 4 точки – равенство с ЦСКА 1948 (0:0) и победа над Септември (2:0). Впечатление направи присъствието на президента на БФС Георги Иванов и Стойчо Младенов. Главен съдия на срещата беше Станимир Тренчев.

Началото на мача мина без кой знае какви интересни ситуации пред двете врати. Неприятна новина дойде за наставника Иван Колев, след като Валентин Николов се контузи, а на негово място влезе Селсо Рапосо. В 20-тата минути играчът на моряците Велислав Василев отправи удар с левия крак, но топката попадна във вратаря Александър Любенов. Секунди по-късно нападателят на „червено-черните“ Анте Аралица бе блокиран и не съумя да направи точно изпълнение. В края на полувремето варненци имаха претенции за дузпа, но тя не беше отсъдена. До последният съдийски сигнал за първата част съперниците си размениха по още един удар чрез Мазир Сула и Симеон Славчев.

В 52-та минута Локомотив София успя да излезе напред. Защитникът Бруно Франко пусна хубав пас към Анте Аралица и хърватският таран прониза вратата на Пламен Илиев със силен удар. 12 минути по-късно ситуацията за гостите стана още по-тежка, защото Мазир Сула получи директен червен картон. 15 минути преди изтичането на редовното време Дуду от зелените пробва мерника си от пряк свободен удар, но след рикошет се стигна до корнер.

В 90-тата минута резервният нападател на Локомотив Светослав Диков получи добро подаване от Красимир Станоев и реализира второ попадение. Първоначално арбитрите отсъдиха засада, но след намесата на ВАР се видя, че атакуващият играч е в чиста позиция. В последните секунди Асен Дончев вкара почетно попадение след удар извън наказателното поле. Веднага след подновяването на играта съдията свири край и така Локомотив София спечели първите си три точки през кампанията.