17 C
16.8 C

Обрат и победа за Черно море

Домакините надвиха Ботев Враца с 2:1

В последния мач от четвъртия кръг на Ефбет лига очаквано Черно море победи Ботев Враца с 2:1. Точни за хората на Илиян Илиев бяха Влатко Дробаров и Васил Панайотов, а попадението за врачани реализира Браян Переа.

При първата по-опасна ситуация Исмаил Иса засече центриране с глава, но топката не намери вратата на противника. В 10-та минута гостите от Враца като по чудо не откриха резултата. Тогава Бубакар Траоре пробва удар извън наказателното поле, но опитът му намери гредата на вратата зад Пламен Илиев. В 27-та минута Антоан Стоянов се озова на стрелкова позиция, но юношата на Левски не сполучи, а след половин час игра същото упражнение бе повторено от Исмаил Иса.

В 36-та минута противно на първоначалните очаквания Ботев Враца поведе. Даниел Генов центрира от корнер, Браян Переа стреля с глава и даде аванс на отбора си – 0:1. При попадението стражът на домакините и защитните пред него не се ориентираха добре. Само 4 минути по-късно Черно море изравни. Това стори Влатко Дробаров. В ситуацията топката беше изчистена след статично положение и отиде у Васил Панайотов. Той центрира в наказателното поле, където Живко Атанасов стреля. Стражът на Ботев Бариос изби, но нямаше какво да направи при добавката на северномакедонския защитник – 1:1. Така дойде и краят на първото полувреме.

В 57-та минута моряците поведоха, но голът им беше отменен, поради засада. След центриране от фаул Асен Дончев продължи с глава към далечната греда, там Живко Атанасов успя да добави топката, а арбитрите отсъдиха, че защитникът е бил зад последния полеви играч на гостите. По-късно Дуду пропусна шанс да вкара втори гол за Черно море. 20 минути преди изтичане на редовното време домакините направиха пълен обрат. Васил Панайотов успя да реализира отблизо – 2:1. С асистенция се отчете Дуду.

Почти веднага след като се появи в играя румънската звезда Клаудиу Кешеру можеше да направи мечтан дебют за вицешампиона от миналата година. Нападателят не сбърка от няколко метра, подаването към него реализира Венцислав Василев. Оказа се, че българинът е бил в засада – втори отменен гол за зелено-белите. В последните секунди Брено Тейшейра пропусна след пас на Кешеру.

До края на сблъсъка не се случи нищо особено. Така възпитаниците на Илиян Илиев постигнаха резонна победа с 2:1 и имат седем точки. Следващата седмица варненци гостуват на Локо Пловдив, а врачани приемат другият отбор с нулев актив – Септември София.