12.8 C
17 C
17 C

Роберт Левандовски донесе нова победа на Барселона

Роберт Левандовски отбеляза победния гол за победата с 2:1 на Барселона над Атлетик Билбао.

Каталунците взеха важен успех у дома и събраха пълните 6 т. от двата си мача в Ла Лига до момента.

Левандовски пък има вече три попадения от началото на сезона.

Барселона поведе през първата част с гол на Ламин Ямал с хубав фалцов удар от дистанция. Помогна и бранител на Билбао, който отклони топката с глава.

Към края на полувремето Пау Кубарси направи дузпа и Сансет изравни резултата от бялата точка.

След почивката домакините имаха преимущество, но победният гол не идваше до 75-ата минута, когато Левандовски се възползва от отбита от вратаря топка и с левия крак порази вратата.

Голмайсторът можеше да отбележи още няколко гола, но на два пъти го спряха гредите.