Председателят на ПГ на партия МЕЧ Кирил Веселински, който беше гост в предаването „Делници“ с водещ Николай Колев, заяви: „Живеем в диктатура на грабежа – ще строят платинена магистрала. Какъв успех е бюджетът им – попълнен е с дълг от 19 млрд. лева.“
Кирил Веселински: Живеем в диктатура на грабежа
Председателят на ПГ на партия МЕЧ Кирил Веселински, който беше гост в предаването „Делници“ с водещ Николай Колев, заяви: „Живеем в диктатура на грабежа – ще строят платинена магистрала. Какъв успех е бюджетът им – попълнен е с дълг от 19 млрд. лева.“
Ех, тази президентска #КриваНива …
#пPезидента #РуменРадев прави нелепо и вредно предложение за #референдум. Внася разкол в управляващата коалиция. Пеевски веднага блесва като евроатлантик и опора на правителственото мнозинство. А младият син на Радев, още студент, неотдавна е направил едни странни имотни сделки с проксита на Пеевски в местността „Кривата нива“ край Пловдив.
Проверка на #BirdBG в Имотния регистър установи следните факти:
Фирмата „ИТА 999“ на 22 годишния студент Георги Радев, син на президента, е купила в края на януари т.г. парцел в индустриален парк „Марица“ край Пловдив за 180 000 лева. Местността се казва „Кривата нива“, а парцелът е отреден за склад.
Продавач е фирмата „Елиста“ ООД, която се храни основно от обществени поръчки в района на Пазарджик и е бизнес партньор на „героя“ от #КТБ Бисер #Лазов, известен като прокси на #Пеевски.
„Елиста“ ООД е купила този имот през декември 2024 от фирмата „Бизнес Център 2“ ООД, в която съдружник е Георги Самуилов – #ЖороИнса, също прокси на Пеевски. Бизнес Център 2 владее повечето от имотите в индустриалния парк и местността „Кривата нива“
И сега внимание. Само два месеца след като фирмата на Георги Радев купува имота, тя го продава обратно на същата фирма „Елиста“ за същата сума от 180 000 лв. Факсимилета 👉 в коментари.
Ипотека върху имота не е вписана, а фирмата на Георги Радев през 2023 г. отчита загуба от 65 000 лв.
Случайност ли са тези проксита на Пеевски по веригата? Откъде студентчето на 22 години е взело 180 000 лева? Какви са тези врътки напред-назад с тая крива нива? Има ли Румен Радев зависимости?