Сабаленка е полуфиналистка на US Open

Арина Сабаленка отвя китайката Цинвън и се класира на полуфинал

8 месецаТенис 13 Симеон Кисьов

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Състезателката от Беларус, която от следващия понеделник ще оглави световната ранглиста на WТА, спечели с лекота четвъртфиналния си двубой срещу китайката Цинвън Чжън с 6:1, 6:4 за 74 минути игра.

Сабаленка наложи доминация още от началото и спечели първите пет гейма, като затвори първата част с 6:1. Във втория китайката бе равностойна, но след пробив в седмия гейм Сабаленка поведе с 4:3 и спечели мача след 6:4 с втория си мачбол.

На полуфиналите втората в схемата Сабаленка очаква победителката от срещата между Маркета Вондроушова (Чехия) и Медисън Кийс (САЩ).