Безкомпромисен Надал пречупи Григор

Първата ни ракета ще излезе от Топ 40 в понеделник

5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Григор Димитров загуби с 4:6, 1:6 от Рафаел Надал в мач от третия кръг на турнира от Сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Двубоят бе повторение на миналогодишния полуфинал в Монако, когато испанецът надигра хасковлията с абсолютно същия резултат. За Надал това беше 70-та победа на този турнир, като преследва рекордна 12-а титла. Първият сет беше равностоен. Хасковлията допусна пробив още във второто си подаване, но успя да го върне за 4:4. Димитров се пропука отново, за да позволи на Надал да затвори сета с 6:4. Във втория сет “Краля на клея” бе безкомпромисен и даде само гейм на Гришо.

Тази загуба означава, че Димитров ще остане извън Топ 40 при обновяването на световната ранглиста в понеделник. Надал вече има 23 поредни спечелени сета в Монте Карло, а в следващата фаза ще се изправи срещу аржентинеца Гуидо Пея.