Бразилия спечели Копа Америка

Домакините не допуснаха изненада срещу Перу

пропускане
5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Отборът на Бразилия спечели Копа Америка за 9-ти път в своята история. „Селесао“ беше домакин на надпреварата и сочен за абсолютен фаворит от самото му начало. Бразилците не допуснаха изненада и триумфираха с купата за 5-ти път на родна земя. За 5-кратните световни шампиони това е първи голям трофей от 2007-а година насам.
На финала отборът, воден от Тите, надделя с 3:1 над изненадващия финалист Перу. За домакините точни бяха Евертон (15), Габриел Жезус (45+3) и Ришарлисон (90) от дузпа, а за гостите се разписа Паоло Гереро (44) също от бялата точка.
Бразилия доминираше през почти целия двубой, но трябваше да се помъчи след 69-тата минута, когато Жезус получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение. Перу опита натиск и стигна до няколко нелоши положения, но в 88-мата минута голяма глупост в наказателното поле на гостите доведе до дузпа в полза на Бразилия. Така Ришарлисон сложи точка на спора и гарантира трофея на домакините.
„Селесао“ обра и всички индивидуални награди в турира. За най-добър играч бе определен капитанът на тима Дани Алвеш, голмайсторския приз спечели Евертон, който преди надпреварата нямаше отбелязан гол с националната фланелка, а неизненадващо Златната ръкавица прибра Алисон Бекер, който допусна един единствен гол във всичките мачове на Бразилия.