Чилич спря Григор в Синсинати

Българинът загуби в три сета след близо два часа и половина игра

8 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Григор Димитров даде здрава битка на Марин Чилич на полуфинала в Синсинати, но в крайна сметка загуби и не успя да се класира на първия си „Мастърс“ финал в кариерата си. Мачът продължи почти два часа и половина.

Григор започна с победа в първия сет, след като успя да направи пробив в седмия гейм, но Чилич изравни резултата в сетовете, след като също се добра до пробив във втората част.

В третия сет Григор на два пъти пробиваше Чилич, но хърватинът успя да върне пробивите и 5-5 направи трети, който се оказа решителен за изхода от мача.

На финала Чилич ще играе срещу Анди Мъри, който нямаше съществени проблеми срещу Раонич и спечели в два сета за около час и половина.