Search Suggestions
      четвъртък, 26.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          17:33 МВР активира щаб за изборите на 19 април и въвежда ежеседмичен контрол по места17:20 Велизар Шаламанов е назначен за заместник-министър на външните работи16:55 АБСУРД по време на изслушването: Министерският съвет не вдига телефона на парламента, самолетите остават в София до май? (ВИДЕО)14:36 ОБРАТ! Данните от аутопсиите на Калушев, Златков и Макулев не потвърждават версията за сексуално насилие14:12 Депутатите отложиха гласуването за въвеждането на мултифондовете14:11 НСИ: Средната годишна заплата за 2025 г. е 31 239 лева13:14 Мирослав Рашков: Тръгвам си заради „Петрохан“ и замитането на следи, които водят към една политическа сила в НС13:11 Център за анализи и маркетинг: Радев води с 15% пред ГЕРБ13:06 От БАБХ отговориха на ИТН: В демократична държава не се уволняват хора по слухове и анонимни писма12:52 Премиерът Гюров към областните управители: Очаквам от Вас безпристрастност и максимално добра организация за честни избори

          Депозитите са се увеличили с 8,5%

          2 януари 2021 | 00:00 30
          Депозитите са се увеличили с 8,5%

          Депозитите на домакинствата в банките растат въпреки пандемията и намаляващите лихви. Последните данни на централната банка отчитат, че в края на ноември спестяванията на домакинствата възлизат на над 59 милиарда лева.За година те са се увеличили с 8,5 на сто.

          - Реклама -
            
            

          Докато  обаче сумите в банките растат, доходността от депозитите продължава да намалява. Статистиката отчита, че средната лихва за депозити в левове е 0,10%.

          Според икономисти хората се чувстват несигурни и искат да спестят пари за несигурното бъдеще. Те допълват, че повечето депозити се дължат и на рязко намалялото потребление и дадат пример с това, че сега хората не могат да отидат на ресторант или екскурзия.

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Юлиян Попов за скандала „Петрохан“: Спряхме меморандума с рейнджърите, нямаше правно основание

          Попов е категоричен, че е отказал подновяване на споразумението, тъй като административната проверка е установила липса на правно основание за подобен документ.

          София загуби съдебната битка за прекратените поръчки за боклука в пет района

          Конфликтът датира от момента, в който администрацията на кмета Васил Терзиев реши да спре мегапоръчката за боклука.

          „Златното камионче“: Христанов внася сигнал за над 465 000 лева

          В поста си министърът твърди, че сумата представлява разход, който е трябвало да бъде поет от частно лице, а не от държавата
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions